ALC10A471DF450
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 450 V, ± 20%, Snap-In
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A471DF450
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A471DF450
Description Value
470 uF
20%
Snap-In
0.252 mOhm
10 mm
15000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
35 mm
50 mm
4030 mA
450 V