ALC10A471DF400
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A471DF400
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A471DF400
Description Value
470 uF
20%
Snap-In
0.321 mOhm
10 mm
15000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
35 mm
50 mm
4410 mA
400 V