ALC10A391EF550
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A391EF550
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A391EF550
Description Value
390 uF
20%
Snap-In
0.894 mOhm
10 mm
18000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
40 mm
50 mm
4330 mA
550 V