ALC10A332DD100
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A332DD100
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A332DD100
Description Value
3,300 uF
20%
Snap-In
0.076 mOhm
10 mm
15000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
35 mm
40 mm
5030 mA
100 V