ALC10A331DH550
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A331DH550
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A331DH550
Description Value
330 uF
20%
Snap-In
1.058 mOhm
10 mm
15000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
35 mm
60 mm
3600 mA
550 V