ALC10A331DF450
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A331DF450
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A331DF450
Description Value
330 uF
20%
Snap-In
373 mOhm
10 mm
15000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
35 mm
50 mm
4380 mA
450 V