ALC10A271DF550
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: ALC10A271DF550
Secondary Manufacturer Part#: ALC10A271DF550
Description Value
270 uF
20%
Snap-In
1.29 mOhm
10 mm
15000 hours @ 85°C
85 °C
-40 °C
Polar
35 mm
50 mm
3150 mA
550 V