A768MS337M1VLAE022
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: A768MS337M1VLAE022
Secondary Manufacturer Part#: A768MS337M1VLAE022
Description Value
330 uF
20%
Surface Mount
Solder
22 mOhm
2000 hours @ 125°C
MSL 2A - 4 weeks
125 °C
-55 °C
10 mm
12.2 mm
10 x 12.2
2200 mA
35 V