IS64LPS102436B-166B2LA3-TR
Manufacturer:ISSI
Product Category: Memory, SRAMs
Avnet Manufacturer Part #: IS64LPS102436B-166B2LA3-TR
Secondary Manufacturer Part#: IS64LPS102436B-166B2LA3-TR
Description Value
20 Bit
Pipelined
166 MHz
36 Mbit
Tin-Silver-Copper
260 °C
166 MHz
450 mA
3.8 ns
36 Mbit
Surface Mount
MSL 3 - 168 hours
119
36 Bit
36 Bit
4
1 MWords
-40 to 125 °C
125 °C
-40 °C
119BGA
119
14 x 22 x 1.55 mm
0
Automotive
BGA
3.3 V
3.3000 V