IS61NLP51236B-200B3LI-TR
Manufacturer:ISSI
Product Category: Memory, SRAMs
Avnet Manufacturer Part #: IS61NLP51236B-200B3LI-TR
Secondary Manufacturer Part#: IS61NLP51236B-200B3LI-TR
Description Value
19 Bit
Pipelined
200 MHz
SDR
18 Mbit
Tin-Silver-Copper
260
200 MHz
240 mA
3 ns
18 Mbit
Surface Mount
MSL 3 - 168 hours
165
36 Bit
36 Bit
4
512 kWords
-40 to 85 °C
85 °C
-40 °C
165TFBGA
165
13 x 15 x 0.79
No
Industrial
Synchronous SRAM
TFBGA
3.3 V
Synchronous
3.3000 V