IS61LPS102418A-200TQLI
Manufacturer:ISSI
Product Category: Memory, SRAMs
Avnet Manufacturer Part #: IS61LPS102418A-200TQLI
Secondary Manufacturer Part#: IS61LPS102418A-200TQLI
Description Value
20 Bit
Pipelined
200 MHz
18 Mbit
Matte Tin
260 °C
200 MHz
475 mA
3.1 ns
18 Mbit
Surface Mount
MSL 3 - 168 hours
100
18 Bit
18 Bit
2
1 MWords
-40 to 85 °C
85 °C
-40 °C
100TQFP
100
14 x 20 x 1.4 mm
0
Industrial
TQFP
3.3 V
3.3000 V