IS25WP128F-RHLE-TR
Manufacturer:ISSI
Product Category: Memory, Flash Memory
Avnet Manufacturer Part #: IS25WP128F-RHLE-TR
Secondary Manufacturer Part#: IS25WP128F-RHLE-TR
NOR
166 MHz
128 Mbit
Surface Mount
QPI|SPI
QPI, SPI
Tin-Silver-Copper
Bottom|Top
260 °C
90/Chip s
15 mA
1.95 V
0.8/Page ms
7 ns
16M x 8bit
128 Mbit
1.65 V
Surface Mount
MSL 3 - 168 hours
24
8 Bit
16 MB
-40 to 105 °C
105 °C
-40 °C
16M x 8
24TFBGA
24
6 x 8 x 0.84 mm
25 mA
1.65 to 1.95 V
No
TFBGA
1.95 V
1.65 V
1.8 V
Synchronous
1.8 V