FF900R12ME7B11NPSA1
Transistor IGBT Module N-CH 1200V 900A ±20V T/R
Manufacturer:Infineon
Product Category: Discretes, IGBT, IGBT Modules
Avnet Manufacturer Part #: FF900R12ME7B11NPSA1
Secondary Manufacturer Part#: FF900R12ME7B11NPSA1
Description Value
1.5
Dual
IGBT 7 [Trench
Press Fit|Stud
175 °C