CY7C1514KV18-300BZXI
Manufacturer:Infineon
Product Category: Memory, SRAMs
Avnet Manufacturer Part #: CY7C1514KV18-300BZXI
Secondary Manufacturer Part#: CY7C1514KV18-300BZXI
Description Value
20 Bit
Pipelined
300 MHz
QDR
72 Mbit
Tin-Silver-Copper
260
300 MHz
910 mA
0.45 ns
72 Mbit
Surface Mount
MSL 3 - 168 hours
165
36 Bit
36 Bit
2
2 MWords
-40 to 85 °C
85 °C
-40 °C
165FBGA
165
15 x 13 x 0.89 mm
No
Industrial
FBGA
1.9 V
1.7 V
1.8 V
Synchronous
1.8000 V