CY7C1512KV18-300BZXC
Manufacturer:Infineon
Product Category: Memory, SRAMs
Avnet Manufacturer Part #: CY7C1512KV18-300BZXC
Secondary Manufacturer Part#: CY7C1512KV18-300BZXC
Description Value
21 Bit
Pipelined
300 MHz
QDR
72 Mbit
Tin-Silver-Copper
260
300 MHz
750 mA
0.45 ns
72 Mbit
Surface Mount
MSL 3 - 168 hours
165
18 Bit
18 Bit
2
4 MWords
0 to 70 °C
70 °C
0 °C
165FBGA
165
15 x 13 x 0.89 mm
No
Commercial
FBGA
1.9 V
1.7 V
1.8 V
Synchronous
1.8000 V