IC1FA-68PD-1.27DS(72)
Conn PCMCIA HDR 68 POS 1.27mm Solder ST SMD 0.5A
Manufacturer:Hirose Electric
Product Category: Connectors, Memory Card Connectors
Avnet Manufacturer Part #: IC1FA-68PD-1.27DS(72)
Secondary Manufacturer Part#: IC1FA-68PD-1.27DS(72)
Description Value
PPS (Polyphenylene Sulfide)
Straight
Phosphor Bronze
Gold
Header
Surface Mount
-55 to 85 °C
1.2700 mm
3.3 mm
47.46 x 3.3 x 6 mm
6 mm
47.46 mm