DF12NB-20DS-0.5V(51)
Conn Stacking Receptacle 20 POS 3.5mm to 5mm Stack Height 0.5mm Solder Straight Surface Mount
Manufacturer:Hirose Electric
Avnet Manufacturer Part #: DF12NB-20DS-0.5V(51)
Secondary Manufacturer Part#: DF12NB-20DS-0.5V(51)
Description Value
Straight
Phosphor Bronze
Gold Over Nickel
Solder
20
0.5 mm