ECS-80-18-18-TR
Crystal 8MHz 18pF 4-Pin SMD T/R
Manufacturer:ECS Inc. International
Product Category: Clock & Timing, Crystals
Avnet Manufacturer Part #: ECS-80-18-18-TR
Secondary Manufacturer Part#: ECS-80-18-18-TR
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Cost effective
  • Low profile
  • Industrial Temp Range
  • RoHS Compliant
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
SMD
11.8 x 5.5 x 2.5 mm
8 MHz
Surface Mount
Fundamental
100 Ohm
100 ppm
30 ppm
18 pF
70 °C
-20 °C