ECS-260-18-33-AGM-TR
Crystal, Standard, 26 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm x 0.8mm, 30 ppm, 18 pF, 25 ppm, ECX-32
Manufacturer:ECS Inc. International
Product Category: Clock & Timing, Crystals
Avnet Manufacturer Part #: ECS-260-18-33-AGM-TR
Secondary Manufacturer Part#: ECS-260-18-33-AGM-TR
Description Value
SMD
3.2mm x 2.5mm x 0.8mm
26 MHz
Surface Mount
Standard
40 Ohm
30 ppm
25 ppm
18 pF
4
70 °C
-20 °C