ECS-160-20-30B-DU
Crystal 16MHz 20pF 4-Pin SMD T/R
Manufacturer:ECS Inc. International
Product Category: Clock & Timing, Crystals
Avnet Manufacturer Part #: ECS-160-20-30B-DU
Secondary Manufacturer Part#: ECS-160-20-30B-DU
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • -55°C to +125°C Temp Range
  • 5 x 3.2 mm Footprint
  • Pb Free/RoHS Compliant
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
125 °C
-55 °C