ECS-120-18-4XEN
Crystal, Quartz, 12 MHz, Through Hole, 11.35mm x 4.65mm x 3.5mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, HC-49USX
Manufacturer:ECS Inc. International
Product Category: Clock & Timing, Crystals
Avnet Manufacturer Part #: ECS-120-18-4XEN
Secondary Manufacturer Part#: ECS-120-18-4XEN
Description Value
HC49, Radial
11.35mm x 4.65mm x 3.5mm
12 MHz
Through Hole
Quartz
60 Ohm
50 ppm
30 ppm
18 pF
2
85 °C
-40 °C