UP2B-101-R
Power Inductor (SMD), 100 uH, ± 20%, 1.2 A, Unshielded, 950 mA, 13.97mm x 10.41mm x 6mm
Manufacturer:Eaton
Avnet Manufacturer Part #: UP2B-101-R
Secondary Manufacturer Part#: UP2B-101-R
Description Value
270.7 mOhm
100 uH
20
Unshielded
6 mm
13.97 mm
UP Series
10.41 mm
1.2 A
950 mA