MCL2012V2-8R2-R
Manufacturer:Eaton
Avnet Manufacturer Part #: MCL2012V2-8R2-R
Secondary Manufacturer Part#: MCL2012V2-8R2-R
Description Value
500 mA
280 mOhm
8.2 nH
±5%
0805 [2012 Metric]
0.9 mm
2 mm
MCL2012V2 Series
1.2 mm
2.5 GHz