HB1840-2R5606-R
Manufacturer:Eaton
Product Category:
Capacitors, Super Capacitors, EDLC - Electric Double Layer Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: HB1840-2R5606-R
Secondary Manufacturer Part#: HB1840-2R5606-R
|---|---|---|
| 60 F | ||
| -10%, +30% | ||
| Through Hole | ||
| 25 mOhm | ||
| 7.5 mm | ||
| 1000 hours @ 70°C | ||
| 70 °C | ||
| -25 °C | ||
| 18 mm | ||
| 42 mm | ||
| 18.5 x 42 | ||
| 2.5 V |