HB1840-2R5606-R
Manufacturer:Eaton
Avnet Manufacturer Part #: HB1840-2R5606-R
Secondary Manufacturer Part#: HB1840-2R5606-R
Description Value
60 F
-10%, +30%
Through Hole
25 mOhm
7.5 mm
1000 hours @ 70°C
70 °C
-25 °C
18 mm
42 mm
-888
18.5 x 42
-888
2.5 V