IMA-S400-12-ZNPLI
AC/DC Open Frame Power Supply, Industrial & Medical, Adjustable, Fixed, 1 Output, 400 W, 12 VDC, 33.3 A
Manufacturer:Delta Group
Avnet Manufacturer Part #: IMA-S400-12-ZNPLI
Secondary Manufacturer Part#: IMA-S400-12-ZNPLI
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Safety rated for Medical, Industrial and IT
  • Wide operating input voltage range: 80 Vac to 275 Vac or 120 Vdc to 300 Vdc
  • Wide adjustable output voltage range (+/- 20%)
  • 5 Vdc standby output
  • High efficiency: up to 94%
  • Size: 4 x 6.96 x 1.6 in (1U design)