766141270GPTR13
Resistor, Network, 27 Ohm, ± 2%, 1.6 W, 13 Resistors, Bussed, SMD DIP, Gull Wing, Surface Mount, Thick Film
Official logo for CTS
Manufacturer:CTS
Avnet Manufacturer Part #: 766141270GPTR13
Secondary Manufacturer Part#: 766141270GPTR13
Description Value
MSL 1 - Unlimited
Bussed
13
125 °C
-55 °C
1.6000 W
120 mW
1.37 mm
8.65 mm
766 Series
3.9 mm
27
SOIC
Surface Mount
Thick Film
Gull Wing
Network
200.0000 ppm/°C
1.27 mm
50 V