73M2AR006F
Official logo for CTS
Manufacturer:CTS
Avnet Manufacturer Part #: 73M2AR006F
Secondary Manufacturer Part#: 73M2AR006F
Description Value
-55 °C
2 W
0.6 mm
6.3 mm
73M2A Series
3.2 mm
6 MOhm
± 1%
2512 [6432 Metric]
Metal Plate
± 100ppm/°C