405C35B16M00000
Crystal 16MHz 13pF 4-Pin CSMD T/R
Official logo for CTS
Manufacturer:CTS
Product Category: Clock & Timing, Crystals
Avnet Manufacturer Part #: 405C35B16M00000
Secondary Manufacturer Part#: 405C35B16M00000
Description Value
CSMD
5 x 3.2 x 1.05 mm
16 MHz
Surface Mount
50 Ohm
4
70 °C
-20 °C