SRU8028A-150Y
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SRU8028A-150Y
Secondary Manufacturer Part#: SRU8028A-150Y
Description Value
0.085 Ohm
15 uH
±30%
SMD
Shielded
2.8 mm
8 mm
SRU8028A Series
8 mm
2 A
1.7 A