SRU8028-220Y
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SRU8028-220Y
Secondary Manufacturer Part#: SRU8028-220Y
Description Value
0.106 Ohm
22 uH
±30%
Shielded
2.8 mm
8 mm
SRU8028 Series
8 mm
1.6 A
1.5 A