SRU5018-1R0Y
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SRU5018-1R0Y
Secondary Manufacturer Part#: SRU5018-1R0Y
Description Value
0.0125 Ohm
1 uH
±30%
Shielded
1.8 mm
5.2 mm
SRU5018 Series
5.2 mm
2.8 A
2.85 A