SRR6028-3R3Y
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SRR6028-3R3Y
Secondary Manufacturer Part#: SRR6028-3R3Y
Description Value
28 mOhm
3.3 uH
30
Shielded
3 mm
7 mm
SRR6028 Series
7 mm
2.5 A
2.6 A