SRR6028-1R5Y
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SRR6028-1R5Y
Secondary Manufacturer Part#: SRR6028-1R5Y
Description Value
Ferrite
14
1.5 uH
30
Shielded
2.8 mm
6.8 mm
SRR6028 Series
6.8 mm
3.4 A
3.5 A