SRP6540-2R2M
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SRP6540-2R2M
Secondary Manufacturer Part#: SRP6540-2R2M
Description Value
0.0155 Ohm
2.2 uH
±20%
SMD
Shielded
4 mm
7.2 mm
SRP6540 Series
6.5 mm
9 A
9 A