SRP6540-1R5M
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SRP6540-1R5M
Secondary Manufacturer Part#: SRP6540-1R5M
Description Value
0.01 Ohm
1.5 uH
±20%
SMD
Shielded
4 mm
7.2 mm
SRP6540 Series
6.5 mm
11 A
11 A