SDR6603-8R2M
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SDR6603-8R2M
Secondary Manufacturer Part#: SDR6603-8R2M
Description Value
0.16 Ohm
8.2 uH
±20%
Unshielded
2.92 mm
6.6 mm
SDR6603 Series
4.45 mm
1.3 A
1.15 A