SDR1307-4R7ML
Power Inductor (SMD), 4.7 uH, ± 20%, 7 A, Unshielded, 13 A, 13mm x 13mm x 7mm
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SDR1307-4R7ML
Secondary Manufacturer Part#: SDR1307-4R7ML
Description Value
0.01 Ohm
4.7 uH
±20%
Unshielded
7 mm
13 mm
SDR1307 Series
13 mm
7 A
13 A