SDR1006-3R9ML
Power Inductor (SMD), 3.9 uH, ± 20%, 4.6 A, Unshielded, 8.4 A, 9.8mm x 9.8mm x 5.8mm
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SDR1006-3R9ML
Secondary Manufacturer Part#: SDR1006-3R9ML
Description Value
0.027 Ohm
3.9 uH
±20%
Unshielded
5.8 mm
9.8 mm
SDR1006 Series
9.8 mm
4.6 A
8.4 A