SDR0503-562JL
Power Inductor (SMD), 5.6 mH, ± 5%, 38 mA, Unshielded, 50 mA, 5mm x 4.8mm x 3mm
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SDR0503-562JL
Secondary Manufacturer Part#: SDR0503-562JL
Description Value
72 Ohm
5.6 mH
±5%
Unshielded
3 mm
5 mm
SDR0503 Series
4.8 mm
38 mA
50 mA