SDR0503-390KL
Power Inductor (SMD), 39 uH, ± 10%, 650 mA, Unshielded, 800 mA, 5mm x 4.8mm x 3mm
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SDR0503-390KL
Secondary Manufacturer Part#: SDR0503-390KL
Description Value
0.42 Ohm
39 uH
±10%
Unshielded
3 mm
5 mm
SDR0503 Series
4.8 mm
650 mA
800 mA