SDR0302-2R7ML
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: SDR0302-2R7ML
Secondary Manufacturer Part#: SDR0302-2R7ML
Description Value
0.1 Ohm
2.7 uH
±20%
Unshielded
2.5 mm
3 mm
SDR0302 Series
2.8 mm
1.5 A
1.7 A