PWR220T-20-15R0J
Resistor, 15 Ohm, ± 5%, 20 W, TO-220, Thick Film, High Power
Manufacturer:Bourns
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: PWR220T-20-15R0J
Secondary Manufacturer Part#: PWR220T-20-15R0J
Description Value
-55 °C
20 W
10.1 mm
PWR220T-20 Series
4 mm
AEC-Q200
15 Ohm
± 5%
TO-220
Thick Film
High Power
± 100ppm/°C