MF-PSML075/12-2
SMD Resettable Fuse, PPTC, 0805 (2012 Metric), MF-PSML/X, 12 V, 750 mA, 1.5 A, 200 ms
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: MF-PSML075/12-2
Secondary Manufacturer Part#: MF-PSML075/12-2
Description Value
50 A
750 mA
Surface Mount
85 °C
-40 °C
0805 (2012 Metric)
MF-PSML/X Series
200 ms
1.5 A
12 V