CAY10-220J4LF
Fixed Network Resistor, 22 ohm, Isolated, 4 Resistors, 0804 [2010 Metric], Convex, ± 5%
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: CAY10-220J4LF
Secondary Manufacturer Part#: 89M5904
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Convex termination style
  • Suitable for all types of soldering processes
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
MSL 1 - Unlimited
Isolated
4
125 °C
-55 °C
0.125 mW
63 mW
0.35 mm
2 mm
CAY10 Series
1 mm
22 Ohm
5
Surface Mount
Thick Film
Convex
Array
250.0000 ppm/°C
0.5 mm
25 V