4308R-101-151
Resistor, Network, 150 Ohm, ± 2%, 1 W, 7 Resistors, Bussed, SIP, PC Pin, Through Hole, Thick Film
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: 4308R-101-151
Secondary Manufacturer Part#: 4308R-101-151
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • RoHS compliant versions available
  • Low profi le provides compatibility with DIPs
  • Compatible with automatic insertion equipment
  • Superior package integrity
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
MSL 1 - Unlimited
Bussed
7
125 °C
-55 °C
1.0000 W
200 mW
4.95 mm
19.92 mm
4300R Series
2.16 mm
150
SIP
Through Hole
Thick Film
Pin
Network
100.0000 ppm/°C
2.54 mm
100 V