3386F-1-502LF
Manufacturer:Bourns
Product Category: Resistors, Variable Resistors, Trimmers
Avnet Manufacturer Part #: 3386F-1-502LF
Secondary Manufacturer Part#: 3386F-1-502LF
Description Value
Top Adjust
Cermet
MSL 1 - Unlimited
1
125 °C
-55 °C
Through Hole
0.5 mW
4.83 mm
9.53 mm
3386 Series
9.53 mm
10
Radial Leaded
100 ppm/°C
5 kOhm