3314J-1-200E
Manufacturer:Bourns
Product Category: Resistors, Variable Resistors, Trimmers
Avnet Manufacturer Part #: 3314J-1-200E
Secondary Manufacturer Part#: 3314J-1-200E
Description Value
Top Adjust
Cermet
MSL 1 - Unlimited
1
125 °C
-55 °C
Surface Mount
250 mW
2.55 mm
4.5 mm
3314 Series
4.5 mm
AEC-Q200
±20%
SMD
±100ppm/°C ppm/°C
20 Ohm
4 mm Square