110RCM150-12
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Railway, 150 W, 1 Output, Fixed, 12 V, 12.5 A, Regulated, Enclosed
Official logo for BEL
Manufacturer:BEL
Avnet Manufacturer Part #: 110RCM150-12
Secondary Manufacturer Part#: 110RCM150-12
Description Value
Fixed
Enclosed
137.5 V
50.4 V
110 V
1
12.5 A
150 W
Regulated
12 V
Railway
164.5 mm
36.1 mm
96 mm