0697H0630-02
Fuse, PCB Leaded, 630 mA, 350 VAC, 100 VDC, 0697H, Slow Blow, Radial Leaded
Official logo for BEL
Manufacturer:BEL
Avnet Manufacturer Part #: 0697H0630-02
Secondary Manufacturer Part#: 0697H0630-02
Description Value
Slow Blow
150 A
200 A
Radial Leaded
630 mA
PC Pin
0697H Series
350 V
100 V